Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ZAMBET RAPID IASI S.R.L.

ZAMBET RAPID IASI S.R.L.

CUI 40480455 · SRL· Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului

dizolvareONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatădizolvareVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ZAMBET RAPID IASI S.R.L. are sediul în Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a crescut+4,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 90 K lei, față de 86 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-1,3%

Marja netă calculată este -1,3% în 2025, față de -25,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 6/6 · BPI verificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202590 K lei+4,7% față de anul anterior2021: 173.0002022: 156.9002023: 138.0502024: 86.0002025: 90.000
Rezultat net 2025-1,2 K leiPierdere redusă cu 94,5%2020: -54.3462021: 68.5872022: -3.2072023: 21.2342024: -21.6542025: -1.191
Angajați 20251-50% față de anul anterior2020: 12021: 42022: 42023: 22024: 22025: 1
Capitaluri proprii 2025-759 leiCapitaluri devenite negative2020: -60.3082021: 8.2792022: 8522023: 22.0872024: 4322025: -759
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate087 K173 K—20202021: 173 K lei173 K20212022: 156,9 K lei156,9 K20222023: 138,1 K lei138,1 K20232024: 86 K lei86 K20242025: 90 K lei90 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-25,2%7,2%39,6%20202021: 39,6%39,6%20212022: -2%-2%20222023: 15,4%15,4%20232024: -25,2%-25,2%20242025: -1,3%-1,3%2025Reper 2025: mediana sectorului 11,2% · n=3.745

Cifra de afaceri: +4,7% față de anul anterior.Marjă netă -1,3% · +23,9 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

2024432 lei
2025-759 lei

Datorii raportate

202410,3 K lei
20257,2 K lei

Disponibilități bănești

20241,3 K lei
20253,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri138,1 K lei86 K lei90 K lei+4,7% față de anul anterior
Rezultat net21,2 K lei-21,7 K lei-1,2 K leiPierdere redusă cu 94,5%
Capitaluri proprii22,1 K lei432 lei-759 leiCapitaluri devenite negative
Datorii12,2 K lei10,3 K lei7,2 K lei-30,2% față de anul anterior
Creanțe5 K lei583 lei0 lei-100% față de anul anterior
Angajați221-50% față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1,3%-25,2%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 11,2% (n=3.745) · 2024: 11,2% (n=3.971)

Rezultat / active (A+B)-4,1%-43,4%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=3.365) · 2024: 3,9% (n=3.506)

Rezultat / capitaluri proprii—-5.012,5%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 30,4% (n=3.319) · 2024: 26,4% (n=3.436)

Vânzări per angajat90.000 lei43.000 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 117.470 lei (n=1.649) · 2024: 104.323 lei (n=1.840)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)-2,6%0,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 41,1% (n=3.365) · 2024: 46,3% (n=3.506)

Datorii / active (A+B)25%20,6%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 47,8% (n=3.365) · 2024: 42,5% (n=3.506)

Ponderea activelor imobilizate89,4%96,3%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 37,7% (n=3.365) · 2024: 38,7% (n=3.506)

Active circulante / datorii totale0,42×0,18×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,09× (n=4.556) · 2024: 1,16× (n=4.747)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări0 zile2,4 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 38,9 zile (n=3.093) · 2024: 35,6 zile (n=3.140)

Stocuri în zile de vânzări0 zile—
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 18,9 zile (n=1.545) · 2024: 19,8 zile (n=1.609)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.000
Rezultat net
-1.191
Angajați
1
Datorii
7.191
Active imobilizate
25.716
Active circulante
3.056
Capitaluri proprii
-759
Venituri totale
147.188
Cheltuieli totale
145.818
Stocuri
0
Creanțe
0
Casă și conturi la bănci
3.056
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
22.340
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
86.000
Rezultat net
-21.654
Angajați
2
Datorii
10.305
Active imobilizate
48.078
Active circulante
1.864
Capitaluri proprii
432
Venituri totale
113.911
Cheltuieli totale
134.705
Stocuri
—
Creanțe
583
Casă și conturi la bănci
1.281
Cheltuieli în avans
1.636
Venituri în avans
40.841
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
138.050
Rezultat net
21.234
Angajați
2
Datorii
12.209
Active imobilizate
68.954
Active circulante
32.555
Capitaluri proprii
22.087
Venituri totale
165.961
Cheltuieli totale
143.415
Stocuri
—
Creanțe
5.046
Casă și conturi la bănci
27.509
Cheltuieli în avans
1.538
Venituri în avans
68.751
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
156.900
Rezultat net
-3.207
Angajați
4
Datorii
10.741
Active imobilizate
98.078
Active circulante
9.765
Capitaluri proprii
852
Venituri totale
186.996
Cheltuieli totale
188.868
Stocuri
—
Creanțe
5.000
Casă și conturi la bănci
4.765
Cheltuieli în avans
413
Venituri în avans
96.663
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
173.000
Rezultat net
68.587
Angajați
4
Datorii
32.681
Active imobilizate
127.202
Active circulante
38.178
Capitaluri proprii
8.279
Venituri totale
253.059
Cheltuieli totale
182.915
Stocuri
—
Creanțe
24.084
Casă și conturi la bănci
14.094
Cheltuieli în avans
154
Venituri în avans
124.574
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-54.346
Angajați
1
Datorii
236.995
Active imobilizate
156.326
Active circulante
203.226
Capitaluri proprii
-60.308
Venituri totale
20.361
Cheltuieli totale
74.707
Stocuri
—
Creanțe
203.226
Casă și conturi la bănci
—
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
182.865
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
2.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
6/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCdizolvare2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăFără înregistrări găsite2026-10-05
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-23

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

dizolvare

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2019-01-23 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI 2026-10-05 · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Firma nu a fost găsită în registrul de insolvență la verificarea din 2026-10-05.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-22–2026-10-23 · verificat 2026-10-23.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40480455
Număr de înregistrare
J22/357/2019
Înmatriculare
23 ianuarie 2019
EUID
ROONRC.J22/357/2019
Formă juridică
SRL
Sediu social
PETRE CULIANU 25 Sat Valea Lupului, Comuna Valea Lupului Iaşi · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str. PETRE CULIANU 25 Valea Lupului IAŞI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
23 ianuarie 2019
Înregistrare fiscală
7 noiembrie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
ZAHARIUC SILVIA AURA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ZAMBET RAPID IASI S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 23.01.2019
Înregistrare fiscală
23 ianuarie 2019
Număr registrul comerțului
J22/357/2019
Cod CAEN
7420
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Iaşi

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. IAŞI, SAT VALEA LUPULUI COM. VALEA LUPULUI, STR. PETRE CULIANU, NR.25, SPAŢIUL 1
Cod poștal fiscal
707410
Strada sediului
Str. Petre Culianu
Numărul sediului
25
Localitatea sediului
Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului
Județul sediului
IAŞI
Codul poștal al sediului
707410
Detalii sediu
SPAŢIUL 1
Strada domiciliului fiscal
Str. Petre Culianu
Numărul domiciliului fiscal
25
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Valea Lupului Com. Valea Lupului
Județul domiciliului fiscal
IAŞI
Cod poștal domiciliu fiscal
707410
Detalii domiciliu fiscal
SPAŢIUL 1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 5320 Rev. 2Alte activități poștale și de curier

CAEN 7420 Rev. 2Activități fotografice

CAEN 7711 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu autoturisme și autovehicule rutiere ușoare

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență—2026-10-05Verificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-23Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul IaşiSat Valea Lupului, Comuna Valea LupuluiCAEN 7420
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI