Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ZÂMBETE ȘI VISE S.R.L.

ZÂMBETE ȘI VISE S.R.L.

CUI 43513182 · SRL· Municipiul Giurgiu

ActivăONRC · 2026-09-03

Inactivă fiscal la ANAFInactivare publicată la 2025-02-24. Starea este valabilă pentru data interogării.Vezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ZÂMBETE ȘI VISE S.R.L. are sediul în Municipiul Giurgiu. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Inactivă fiscal la ANAFNecesită verificare

Inactivare publicată la 2025-02-24. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Datoriile au crescut+0,2%

Datoriile raportate sunt 63,3 K lei în 2025, față de 63,2 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2021: 195.5482022: 77.1832023: 36.536
Rezultat net 2025-147 lei+98,2% față de anul anterior2021: 7.5942022: -5.3402023: -76.8492024: -8.1382025: -147
Angajați 2025—Fără an comparabil2021: 52022: 52023: 22024: 1
Capitaluri proprii 2025-82,7 K lei-0,2% față de anul anterior2021: 7.7942022: 2.4542023: -74.3962024: -82.5332025: -82.681
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate098 K196 K2021: 195,5 K lei195,5 K20212022: 77,2 K lei77,2 K20222023: 36,5 K lei36,5 K2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-210,3%-96,7%17%Mediana sectorului (2025): 17% · n=73532021: 3,9%3,9%20212022: -6,9%-6,9%20222023: -210,3%-210,3%202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii-82,7 K lei-0,2% față de anul anterior
Datorii63,3 K lei+0,2% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri36,5 K lei——Fără an comparabil
Rezultat net-76,8 K lei-8,1 K lei-147 lei+98,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii-74,4 K lei-82,5 K lei-82,7 K lei-0,2% față de anul anterior
Datorii60,3 K lei63,2 K lei63,3 K lei+0,2% față de anul anterior
Creanțe———Fără an comparabil
Angajați21—Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)-529%44,9%n=5.108-237,8%56,7%n=4.834
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)405,1%49,9%n=5.108182%40,7%n=4.834
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)91,5%15,8%n=5.10896,2%14,4%n=4.834
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-0,9%15,1%n=5.106-23,4%15,5%n=4.832
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,02×1,41×n=8.8020,02×1,73×n=8.360

Istoric financiar complet · 5 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-147
Angajați
—
Datorii
63.313
Active imobilizate
14.305
Active circulante
1.324
Capitaluri proprii
-82.681
Venituri totale
19.068
Cheltuieli totale
19.075
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.324
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
34.997
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-8.138
Angajați
1
Datorii
63.173
Active imobilizate
33.381
Active circulante
1.324
Capitaluri proprii
-82.533
Venituri totale
17.236
Cheltuieli totale
25.374
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.324
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
54.065
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
36.536
Rezultat net
-76.849
Angajați
2
Datorii
60.282
Active imobilizate
55.384
Active circulante
1.803
Capitaluri proprii
-74.396
Venituri totale
62.732
Cheltuieli totale
139.214
Stocuri
—
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
1.803
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
71.301
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
77.183
Rezultat net
-5.340
Angajați
5
Datorii
25.177
Active imobilizate
80.711
Active circulante
44.417
Capitaluri proprii
2.454
Venituri totale
245.616
Cheltuieli totale
250.277
Stocuri
17.460
Creanțe
—
Casă și conturi la bănci
26.957
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
97.497
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
195.548
Rezultat net
7.594
Angajați
5
Datorii
19.943
Active imobilizate
6.090
Active circulante
306.564
Capitaluri proprii
7.794
Venituri totale
197.227
Cheltuieli totale
189.425
Stocuri
15.142
Creanțe
232.365
Casă și conturi la bănci
59.057
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
284.917
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-02-24. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-02-24. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-10-03
Capitaluri proprii negative

Bilanțul pentru 2025 raportează capitaluri proprii sub zero.

Ministerul Finanțelor · 2025
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu capitaluri negativeAlte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2021-01-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
43513182
Număr de înregistrare
J52/2/2021
Înmatriculare
4 ianuarie 2021
EUID
ROONRC.J52/2/2021
Formă juridică
SRL
Sediu social
MIHAI VITEAZU 610 Municipiul Giurgiu Giurgiu · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
B-dul MIHAI VITEAZU Giurgiu GIURGIU
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 ianuarie 2021
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2025

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
CIOACĂ DANIELA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ZÂMBETE ŞI VISE S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.01.2021
Înregistrare fiscală
5 ianuarie 2021
Număr registrul comerțului
J52/2/2021
Cod CAEN
8559
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Giurgiu

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. GIURGIU, MUN. GIURGIU, BLD. MIHAI VITEAZU, ANSAMBLUL 6D1, BL.610, SC.C, ET.PARTER, AP.31
Strada sediului
Bld. Mihai Viteazu
Localitatea sediului
Mun. Giurgiu
Județul sediului
GIURGIU
Detalii sediu
ANSAMBLUL 6D1
Strada domiciliului fiscal
Bld. Mihai Viteazu
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Giurgiu
Județul domiciliului fiscal
GIURGIU
Detalii domiciliu fiscal
ANSAMBLUL 6D1

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
24 februarie 2025
Publicarea deciziei
25 februarie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 4789 Rev. 2Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse

CAEN 8559 Rev. 2Alte forme de învățământ n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2021–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul GiurgiuMunicipiul GiurgiuCAEN 8559
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI