Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ZEDO VERA CARDINAL INNOVATION S.R.L.

ZEDO VERA CARDINAL INNOVATION S.R.L.

CUI 38892837 · SRL· Sat Săpoca, Comuna Săpoca

ActivăONRC · 2026-09-03

Obligații fiscale restante publicate204.281 lei în total.Vezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în creștere.

ZEDO VERA CARDINAL INNOVATION S.R.L. are sediul în Sat Săpoca, Comuna Săpoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Obligații fiscale restante publicateNecesită verificare

204.281 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Cifra de afaceri a scăzut-46%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 1,4 mil. lei, față de 2,5 mil. lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-9,3%

Marja netă calculată este -9,3% în 2025, față de -13,2% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20251,4 mil. lei-46% față de anul anterior2020: 1.405.8152021: 2.465.7632022: 3.020.8862023: 3.228.0072024: 2.532.6262025: 1.368.229
Rezultat net 2025-127,8 K lei+61,9% față de anul anterior2020: 02021: 02022: 576.8192023: 02024: -335.4252025: -127.799
Angajați 20257-53,3% față de anul anterior2020: 112021: 162022: 142023: 152024: 152025: 7
Capitaluri proprii 2025259,6 K lei-33% față de anul anterior2020: 224.5132021: 475.0802022: 884.5132023: 848.4762024: 387.3602025: 259.561
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate02 mil.3 mil.2020: 1,4 mil. lei1,4 mil.20202021: 2,5 mil. lei2,5 mil.20212022: 3 mil. lei3 mil.20222023: 3,2 mil. lei3,2 mil.20232024: 2,5 mil. lei2,5 mil.20242025: 1,4 mil. lei1,4 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-13,2%2,9%19,1%Mediana sectorului (2025): 0% · n=4072020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 19,1%19,1%20222023: 0%0%20232024: -13,2%-13,2%20242025: -9,3%-9,3%2025

Cifra de afaceri: -46% față de anul anterior. Marja netă: -9,3%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii259,6 K lei-33% față de anul anterior
Datorii1,2 mil. lei-12,7% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,2 mil. lei2,5 mil. lei1,4 mil. lei-46% față de anul anterior
Rezultat net0 lei-335,4 K lei-127,8 K lei+61,9% față de anul anterior
Capitaluri proprii848,5 K lei387,4 K lei259,6 K lei-33% față de anul anterior
Datorii983,5 K lei1,4 mil. lei1,2 mil. lei-12,7% față de anul anterior
Creanțe1,5 mil. lei948,4 K lei755,8 K lei-20,3% față de anul anterior
Angajați15157-53,3% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri-9,3%0%n=407-13,2%0%n=148
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)18%36%n=35422,3%34,6%n=131
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)82%64%n=35477,7%64,4%n=131
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)45,6%20,8%n=35438,9%33,1%n=131
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-8,9%0%n=354-19,3%0%n=131
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-49,2%0%n=339-86,6%0%n=127
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii0,66×1,12×n=4500,79×0,93×n=166
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360198,87 zile16,31 zilen=366134,81 zile35,37 zilen=128
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,14 zile95,55 zilen=38812,25 zile54,62 zilen=124
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați195.461 lei507.427 lein=321168.842 lei476.141 lein=99

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.368.229
Rezultat net
-127.799
Angajați
7
Datorii
1.179.637
Active imobilizate
656.603
Active circulante
782.595
Capitaluri proprii
259.561
Venituri totale
1.376.952
Cheltuieli totale
1.504.751
Stocuri
528
Creanțe
755.823
Casă și conturi la bănci
26.244
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.532.626
Rezultat net
-335.425
Angajați
15
Datorii
1.350.596
Active imobilizate
675.223
Active circulante
1.062.733
Capitaluri proprii
387.360
Venituri totale
2.564.689
Cheltuieli totale
2.900.114
Stocuri
86.189
Creanțe
948.383
Casă și conturi la bănci
28.161
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

bilanț complet
Cifră de afaceri
3.228.007
Rezultat net
0
Angajați
15
Datorii
983.456
Active imobilizate
15.355
Active circulante
1.816.577
Capitaluri proprii
848.476
Venituri totale
3.292.516
Cheltuieli totale
3.025.069
Stocuri
281.126
Creanțe
1.494.466
Casă și conturi la bănci
40.985
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.020.886
Rezultat net
576.819
Angajați
14
Datorii
865.866
Active imobilizate
27.026
Active circulante
1.723.353
Capitaluri proprii
884.513
Venituri totale
3.030.801
Cheltuieli totale
2.425.546
Stocuri
590.529
Creanțe
1.118.051
Casă și conturi la bănci
14.773
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.465.763
Rezultat net
0
Angajați
16
Datorii
617.137
Active imobilizate
37.524
Active circulante
1.054.693
Capitaluri proprii
475.080
Venituri totale
2.471.848
Cheltuieli totale
2.038.750
Stocuri
342.404
Creanțe
633.696
Casă și conturi la bănci
78.593
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
10.000
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.405.815
Rezultat net
0
Angajați
11
Datorii
440.343
Active imobilizate
—
Active circulante
664.856
Capitaluri proprii
224.513
Venituri totale
1.411.644
Cheltuieli totale
1.174.185
Stocuri
135.918
Creanțe
515.327
Casă și conturi la bănci
13.611
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Obligații fiscale restante publicate

204.281 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFApare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare
2025-10-27Cea mai recentă înregistrare de achiziție din profilAchiziții

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Obligații fiscale restante publicate

204.281 lei în total.

ANAF · 2026-06-30
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-02-20 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Obligații fiscale restante publicate

Poziția firmei în lista ANAF la 2026-06-30. Sumele sunt în lei și separă obligațiile contestate de cele necontestate.

BugetPrincipalAccesoriiTotalNecontestatContestat
Buget de stat134.120 lei18.898 lei153.018 lei153.018 lei0 lei
Asigurări sociale35.328 lei1.286 lei36.614 lei36.614 lei0 lei
Șomaj0 lei0 lei0 lei0 lei0 lei
Sănătate14.131 lei518 lei14.649 lei14.649 lei0 lei

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

1 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
38892837
Număr de înregistrare
J10/180/2018
Înmatriculare
20 februarie 2018
EUID
ROONRC.J10/180/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
Mesteacănului 11 Sat Săpoca, Comuna Săpoca Buzău
Adresă fiscală
Str. Mesteacănului 11 Săpoca BUZĂU
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
20 februarie 2018
Înregistrare fiscală
8 mai 2024
Telefon
0733319748 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
RĂDUCAN VASILE

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ZEDO VERA CARDINAL INNOVATION S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 20.02.2018
Înregistrare fiscală
20 februarie 2018
Număr registrul comerțului
J10/180/2018
Cod CAEN
4799
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Buzău

Contact și adrese

Telefon
0733319748 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BUZĂU, SAT SĂPOCA COM. SĂPOCA, STR. MESTEACĂNULUI, NR.11
Cod poștal fiscal
127540
Strada sediului
Str. Mesteacănului
Numărul sediului
11
Localitatea sediului
Sat Săpoca Com. Săpoca
Județul sediului
BUZĂU
Codul poștal al sediului
127540
Strada domiciliului fiscal
Str. Mesteacănului
Numărul domiciliului fiscal
11
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Săpoca Com. Săpoca
Județul domiciliului fiscal
BUZĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
127540

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 septembrie 2018
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 septembrie 2018
Actualizare TVA la încasare
9 august 2018
Publicare TVA la încasare
10 august 2018
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Explorează toate (1) →

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Autorități cu cele mai multe înregistrări

LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "IOLANDA BALAS SOTER" BUZAU1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi relația

Categorii CPV frecvente

Aspiratoare (Rev.2)1 din 1 înregistrări (100%) · Vezi selecția

Ponderile folosesc numărul de rânduri publicate, nu valoarea lor. Nu indică dependență economică, favoritism, livrare sau plată; loturile și câștigătorii pot produce rânduri separate.

27 octombrie 2025Achiziție directă

ASPIRATOR KIRBY

Autoritate: LICEUL CU PROGRAM SPORTIV "IOLANDA BALAS SOTER" BUZAU

CPV 39713430-6 — Aspiratoare (Rev.2)

T4 2025 · Achiziție directă · Alte achiziții CPV 39713430-6

Vezi detaliile atribuirii →
6.612 leiValoare publicată

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

16 activități autorizate

CAEN 3313 Rev. 2Repararea echipamentelor electronice și optice

CAEN 4619 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4643 Rev. 2Comerț cu ridicata al aparatelor electrice de uz gospodăresc, al aparatelor de radio și televizoarelor

CAEN 4649 Rev. 2Comerț cu ridicata al altor bunuri de uz gospodăresc

CAEN 4690 Rev. 2Comerț cu ridicata nespecializat

CAEN 4719 Rev. 2Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4799 Rev. 2Comerț cu amănuntul efectuat în afara magazinelor, standurilor, chioșcurilor și piețelor

CAEN 7021 Rev. 2Activități de consultanță în domeniul relațiilor publice și al comunicării

CAEN 7022 Rev. 2Activități de consultanță pentru afaceri și management

CAEN 8211 Rev. 2Activități combinate de secretariat

CAEN 8219 Rev. 2Activități de fotocopiere, de pregătire a documentelor și alte activități specializate de secretariat

CAEN 8220 Rev. 2Activități ale centrelor de intermediere telefonică (call center)

CAEN 8299 Rev. 2Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

CAEN 9521 Rev. 2Repararea aparatelor electronice de uz casnic

CAEN 9522 Rev. 2Repararea dispozitivelor de uz gospodăresc și a echipamentelor pentru casă și grădină

CAEN 9529 Rev. 2Repararea articolelor de uz personal și gospodăresc n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Înregistrări disponibile

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BuzăuSat Săpoca, Comuna SăpocaCAEN 4712
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI