Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ZEN FLOAT SRL

ZEN FLOAT SRL

CUI 37792694 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

întrerupere temporară de activitateONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăîntrerupere temporară de activitateVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ZEN FLOAT SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-90,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 7,5 K lei, față de 80,9 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât-246,7%

Marja netă calculată este -246,7% în 2025, față de -51,1% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
96/ 100
Atenție foarte ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 20257,5 K lei-90,7% față de anul anterior2020: 95.4012021: 223.4722022: 413.5142023: 165.9882024: 80.9262025: 7.538
Rezultat net 2025-18,6 K leiPierdere redusă cu 55%2020: 18.4382021: 38.1482022: 77.5282023: 5.0472024: -41.3652025: -18.595
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202522,9 K lei-44,9% față de anul anterior2020: 15.5962021: 53.7432022: 77.7682023: 82.8152024: 41.4492025: 22.854
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0207 K414 K2020: 95,4 K lei95,4 K20202021: 223,5 K lei223,5 K20212022: 413,5 K lei413,5 K20222023: 166 K lei166 K20232024: 80,9 K lei80,9 K20242025: 7,5 K lei7,5 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-246,7%-113,7%19,3%2020: 19,3%19,3%20202021: 17,1%17,1%20212022: 18,7%18,7%20222023: 3%3%20232024: -51,1%-51,1%20242025: -246,7%-246,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 3,7% · n=13.915

Cifra de afaceri: -90,7% față de anul anterior.Marjă netă -246,7% · -195,6 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202441,4 K lei
202522,9 K lei

Datorii raportate

20243,2 K lei
20250 lei

Disponibilități bănești

20249,5 K lei
202510,3 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: 0 lei, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri166 K lei80,9 K lei7,5 K lei-90,7% față de anul anterior
Rezultat net5 K lei-41,4 K lei-18,6 K leiPierdere redusă cu 55%
Capitaluri proprii82,8 K lei41,4 K lei22,9 K lei-44,9% față de anul anterior
Datorii12,5 K lei3,2 K lei0 lei-100% față de anul anterior
Creanțe7 K lei10,3 K lei354 lei-96,6% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-246,7%-51,1%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 3,7% (n=13.915) · 2024: 3,4% (n=17.569)

Rezultat / active (A+B)-81,4%-93,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 1,5% (n=9.195) · 2024: 0,8% (n=11.268)

Rezultat / capitaluri proprii-81,4%-99,8%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 35,6% (n=10.989) · 2024: 37,8% (n=13.396)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)100%93,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 21% (n=9.197) · 2024: 22,8% (n=11.268)

Datorii / active (A+B)0%7,3%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 78,5% (n=9.197) · 2024: 77% (n=11.268)

Ponderea activelor imobilizate31,4%30,5%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 8,9% (n=9.197) · 2024: 7,6% (n=11.268)

Active circulante / datorii totale—9,48×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 0,91× (n=19.262) · 2024: 0,93× (n=23.783)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări16,9 zile45,9 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 41,8 zile (n=12.671) · 2024: 34,1 zile (n=15.568)

Stocuri în zile de vânzări238,8 zile48,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 73,3 zile (n=11.091) · 2024: 75,6 zile (n=13.878)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
7.538
Rezultat net
-18.595
Angajați
—
Datorii
0
Active imobilizate
7.173
Active circulante
15.681
Capitaluri proprii
22.854
Venituri totale
7.544
Cheltuieli totale
26.139
Stocuri
5.000
Creanțe
354
Casă și conturi la bănci
10.327
Cheltuieli în avans
0
Venituri în avans
0
Provizioane
0
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
80.926
Rezultat net
-41.365
Angajați
—
Datorii
3.235
Active imobilizate
13.472
Active circulante
30.663
Capitaluri proprii
41.449
Venituri totale
80.934
Cheltuieli totale
122.299
Stocuri
10.859
Creanțe
10.318
Casă și conturi la bănci
9.486
Cheltuieli în avans
549
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
165.988
Rezultat net
5.047
Angajați
—
Datorii
12.453
Active imobilizate
30.769
Active circulante
63.488
Capitaluri proprii
82.815
Venituri totale
166.288
Cheltuieli totale
158.856
Stocuri
21.959
Creanțe
7.016
Casă și conturi la bănci
34.513
Cheltuieli în avans
1.011
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
413.514
Rezultat net
77.528
Angajați
—
Datorii
20.953
Active imobilizate
22.808
Active circulante
72.157
Capitaluri proprii
77.768
Venituri totale
413.618
Cheltuieli totale
323.684
Stocuri
30.228
Creanțe
1.141
Casă și conturi la bănci
40.788
Cheltuieli în avans
3.756
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
223.472
Rezultat net
38.148
Angajați
—
Datorii
9.486
Active imobilizate
—
Active circulante
63.229
Capitaluri proprii
53.743
Venituri totale
223.515
Cheltuieli totale
178.663
Stocuri
32.963
Creanțe
665
Casă și conturi la bănci
29.601
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
95.401
Rezultat net
18.438
Angajați
—
Datorii
14.295
Active imobilizate
—
Active circulante
29.891
Capitaluri proprii
15.596
Venituri totale
95.431
Cheltuieli totale
74.342
Stocuri
17.087
Creanțe
2.036
Casă și conturi la bănci
10.768
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

96/ 100Atenție foarte ridicată
5semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-07-23. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-07-07
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 91% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCîntrerupere temporară de activitate2026-09-03
ANAF · inactivitateInactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-21

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 2 × 30 puncteSemnale de atenție 3 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

întrerupere temporară de activitate

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Inactivă fiscal la ANAF

Inactivare publicată la 2025-07-23. Starea este valabilă pentru data interogării.

ANAF · 2026-11-06
Activitate suspendată în evidența fiscală

SUSPENDARE ACTIVITATE

Ministerul Finanțelor · 2025-07-07
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 91% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiInactivitate fiscală

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2025-07-07 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-20–2026-10-21 · verificat 2026-10-21.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
37792694
Număr de înregistrare
J2017009717402
Înmatriculare
20 iunie 2017
EUID
ROONRC.J2017009717402
Formă juridică
SRL
Sediu social
DNA CHIAJNA 24 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti
Adresă fiscală
Str DNA CHIAJNA 24 Bucureşti MUNICIPIUL BUCUREŞTI · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
SUSPENDARE ACTIVITATE
Data stării fiscale
7 iulie 2025
Înregistrare fiscală
29 iulie 2025
Telefon
0750475285 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
NANIU CORNEL - RADU

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ZEN FLOAT SRL
Stare de înregistrare
SUSPENDARE ACTIVITATE din data 07.07.2025
Înregistrare fiscală
20 iunie 2017
Număr registrul comerțului
J2017009717402
Cod CAEN
9623
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0750475285 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, STR DNA CHIAJNA, NR.24, PARTER. CAMERA 3
Strada sediului
Str DNA CHIAJNA
Numărul sediului
24
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii sediu
PARTER. CAMERA 3
Strada domiciliului fiscal
Str DNA CHIAJNA
Numărul domiciliului fiscal
24
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Detalii domiciliu fiscal
PARTER. CAMERA 3

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 noiembrie 2022
TVA până la
23 iulie 2025
Anulare operată la
31 iulie 2025
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 noiembrie 2022
TVA la încasare până la
23 iulie 2025
Actualizare TVA la încasare
31 iulie 2025
Publicare TVA la încasare
1 august 2025
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Da
Inactivare
23 iulie 2025
Publicarea deciziei
23 iulie 2025

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

0 activități autorizate

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-21Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3CAEN 4791
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI