Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ZEPPELIN SOFTWARE SRL

ZEPPELIN SOFTWARE SRL

CUI 16924822 · SRL· Bucureşti Sectorul 3

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Vânzări în scădere. Marjă în scădere.

ZEPPELIN SOFTWARE SRL are sediul în Bucureşti Sectorul 3. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut-45,7%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 18,7 K lei, față de 34,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a coborât36,7%

Marja netă calculată este 36,7% în 2025, față de 49,4% în 2024.

Calcul din bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
42/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202518,7 K lei-45,7% față de anul anterior2020: 35.4882021: 29.8192022: 31.4002023: 37.9302024: 34.4002025: 18.665
Rezultat net 20256,8 K lei-59,7% față de anul anterior2020: 25.1782021: 22.9362022: 23.0122023: 18.9032024: 17.0002025: 6.843
Angajați 2025—Valoare curentă indisponibilă
Capitaluri proprii 202565,1 K lei+11,7% față de anul anterior2020: 104.4092021: 127.3452022: 62.3582023: 81.2612024: 58.2612025: 65.104
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate019 K38 K2020: 35,5 K lei35,5 K20202021: 29,8 K lei29,8 K20212022: 31,4 K lei31,4 K20222023: 37,9 K lei37,9 K20232024: 34,4 K lei34,4 K20242025: 18,7 K lei18,7 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%38,5%76,9%2020: 70,9%70,9%20202021: 76,9%76,9%20212022: 73,3%73,3%20222023: 49,8%49,8%20232024: 49,4%49,4%20242025: 36,7%36,7%2025Reper 2025: mediana sectorului 39,7% · n=840

Cifra de afaceri: -45,7% față de anul anterior.Marjă netă 36,7% · -12,8 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202458,3 K lei
202565,1 K lei

Datorii raportate

202440,6 K lei
2025641 lei

Disponibilități bănești

202436,7 K lei
20258,1 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri37,9 K lei34,4 K lei18,7 K lei-45,7% față de anul anterior
Rezultat net18,9 K lei17 K lei6,8 K lei-59,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii81,3 K lei58,3 K lei65,1 K lei+11,7% față de anul anterior
Datorii3,8 K lei40,6 K lei641 lei-98,4% față de anul anterior
Creanțe80,9 K lei62,2 K lei57,6 K lei-7,4% față de anul anterior
Angajați———Valoare curentă indisponibilă

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă36,7%49,4%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 39,7% (n=840) · 2024: 42,3% (n=875)

Rezultat / capitaluri proprii10,5%29,2%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 92% (n=864) · 2024: 80,2% (n=896)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Active circulante / datorii totale102,57×2,43×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,93× (n=1.062) · 2024: 2,34× (n=1.116)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări1.111,6 zile651,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 154 zile (n=799) · 2024: 127,1 zile (n=826)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
18.665
Rezultat net
6.843
Angajați
—
Datorii
641
Active imobilizate
—
Active circulante
65.745
Capitaluri proprii
65.104
Venituri totale
19.620
Cheltuieli totale
11.319
Stocuri
—
Creanțe
57.635
Casă și conturi la bănci
8.110
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
34.400
Rezultat net
17.000
Angajați
—
Datorii
40.644
Active imobilizate
—
Active circulante
98.905
Capitaluri proprii
58.261
Venituri totale
34.450
Cheltuieli totale
13.665
Stocuri
—
Creanțe
62.212
Casă și conturi la bănci
36.693
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
37.930
Rezultat net
18.903
Angajați
—
Datorii
3.803
Active imobilizate
—
Active circulante
85.064
Capitaluri proprii
81.261
Venituri totale
38.132
Cheltuieli totale
15.603
Stocuri
—
Creanțe
80.944
Casă și conturi la bănci
4.120
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
31.400
Rezultat net
23.012
Angajați
—
Datorii
1.513
Active imobilizate
—
Active circulante
63.871
Capitaluri proprii
62.358
Venituri totale
31.545
Cheltuieli totale
7.610
Stocuri
—
Creanțe
61.393
Casă și conturi la bănci
2.478
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
29.819
Rezultat net
22.936
Angajați
—
Datorii
1.572
Active imobilizate
—
Active circulante
128.917
Capitaluri proprii
127.345
Venituri totale
30.693
Cheltuieli totale
6.947
Stocuri
—
Creanțe
58.544
Casă și conturi la bănci
70.373
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
35.488
Rezultat net
25.178
Angajați
—
Datorii
1.037
Active imobilizate
—
Active circulante
105.446
Capitaluri proprii
104.409
Venituri totale
36.081
Cheltuieli totale
9.822
Stocuri
—
Creanțe
60.324
Casă și conturi la bănci
45.122
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

42/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-05

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Cifra de afaceri a scăzut

Scădere de 46% față de 2024.

Ministerul Finanțelor · 2025

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-04–2026-10-05 · verificat 2026-10-05.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
16924822
Număr de înregistrare
J40/18162/2004
Înmatriculare
10 noiembrie 2004
EUID
ROONRC.J40/18162/2004
Formă juridică
SRL
Sediu social
Calea Călărasilor 173 42 Bucureşti Sectorul 3 Bucureşti · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
DANCIU TEODOR

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ZEPPELIN SOFTWARE SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 13.05.2026
Înregistrare fiscală
10 noiembrie 2004
Număr registrul comerțului
J40/18162/2004
Cod CAEN
5829
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Sector 3 a Finanţelor Publice

Contact și adrese

Telefon
0743072928 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI, SECTOR 3, CALEA CALARASILOR, NR.173, BL.42, SC.1, ET.4, AP.18
Cod poștal fiscal
30615
Strada sediului
Cal. Călăraşilor
Numărul sediului
173
Localitatea sediului
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul sediului
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Strada domiciliului fiscal
Calea Calarasilor
Numărul domiciliului fiscal
173
Localitatea domiciliului fiscal
Sector 3 Mun. Bucureşti
Județul domiciliului fiscal
MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Cod poștal domiciliu fiscal
30615

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
1 februarie 2005
TVA până la
13 mai 2026
Anulare operată la
13 mai 2026
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
TVA la încasare până la
13 mai 2026
Actualizare TVA la încasare
18 mai 2026
Publicare TVA la încasare
19 mai 2026
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

7 activități autorizate

CAEN 5819 Rev. 2Alte activități de editare

CAEN 5821 Rev. 2Activități de editare a jocurilor de calculator

CAEN 6201 Rev. 2Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)

CAEN 6202 Rev. 2Activități de consultanță în tehnologia informației

CAEN 6203 Rev. 2Activități de management (gestiune și exploatare) a mijloacelor de calcul

CAEN 6311 Rev. 2Prelucrarea datelor, administrarea paginilor web și activități conexe

CAEN 6312 Rev. 2Activități ale portalurilor web

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-05Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BucureştiBucureşti Sectorul 3Calea CălărasilorCAEN 5829
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI