Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ZIAN EXPO PROD S.R.L.

ZIAN EXPO PROD S.R.L.

CUI 40247558 · SRL· Sat Sălsig, Comuna Sălsig

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Rezultat net pozitiv.

ZIAN EXPO PROD S.R.L. are sediul în Sat Sălsig, Comuna Sălsig. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 202511,3 mil. leiFără an comparabil2020: 1.522.9892021: 2.824.5842022: 3.885.9742023: 3.078.7652024: 2.376.2432025: 11.299.648
Rezultat net 20250 leiFără an comparabil2020: 02021: 02022: 191.4672023: 32.0092024: 12.0552025: 0
Angajați 20251Fără an comparabil2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 20253,3 mil. leiFără an comparabil2020: 1.025.7102021: 1.311.9622022: 1.503.4292023: 1.642.5492024: 2.078.5602025: 3.283.595
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate06 mil.11 mil.2020: 1,5 mil. lei1,5 mil.20202021: 2,8 mil. lei2,8 mil.20212022: 3,9 mil. lei3,9 mil.20222023: 3,1 mil. lei3,1 mil.20232024: 2,4 mil. lei2,4 mil.20242025: 11,3 mil. lei11,3 mil.2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%2,5%4,9%Mediana sectorului (2025): 0% · n=982020: 0%0%20202021: 0%0%20212022: 4,9%4,9%20222023: 1%1%20232024: 0,5%0,5%20242025: 0%0%2025
Capital și datorii2025 comparat cu —
Capitaluri proprii3,3 mil. leiFără an comparabil
Datorii370,3 K leiFără an comparabil

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri3,1 mil. lei2,4 mil. lei11,3 mil. leiFără an comparabil
Rezultat net32 K lei12,1 K lei0 leiFără an comparabil
Capitaluri proprii1,6 mil. lei2,1 mil. lei3,3 mil. leiFără an comparabil
Datorii416,9 K lei537,2 K lei370,3 K leiFără an comparabil
Creanțe114,6 K lei438,2 K lei254,3 K leiFără an comparabil
Angajați111Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului bilanț complet. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri0%0%n=98
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)89,9%40,2%n=107
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)10,1%52,7%n=107
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)85,4%56,8%n=107
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)0%0%n=107
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive0%0%n=93
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,44×0,75×n=109
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 3608,1 zile88,78 zilen=97
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 3600,79 zile146,48 zilen=95
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați11.299.648 lei486.424 lein=91

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

bilanț complet
Cifră de afaceri
11.299.648
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
370.265
Active imobilizate
3.120.700
Active circulante
533.160
Capitaluri proprii
3.283.595
Venituri totale
11.471.149
Cheltuieli totale
11.256.644
Stocuri
24.793
Creanțe
254.334
Casă și conturi la bănci
254.033
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
2.376.243
Rezultat net
12.055
Angajați
1
Datorii
537.165
Active imobilizate
2.173.721
Active circulante
442.004
Capitaluri proprii
2.078.560
Venituri totale
2.459.674
Cheltuieli totale
2.431.208
Stocuri
—
Creanțe
438.239
Casă și conturi la bănci
3.765
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.078.765
Rezultat net
32.009
Angajați
1
Datorii
416.941
Active imobilizate
1.921.050
Active circulante
138.440
Capitaluri proprii
1.642.549
Venituri totale
3.308.771
Cheltuieli totale
3.243.204
Stocuri
—
Creanțe
114.594
Casă și conturi la bănci
23.846
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
3.885.974
Rezultat net
191.467
Angajați
1
Datorii
316.391
Active imobilizate
1.703.064
Active circulante
116.756
Capitaluri proprii
1.503.429
Venituri totale
3.947.872
Cheltuieli totale
3.720.894
Stocuri
—
Creanțe
88.830
Casă și conturi la bănci
27.926
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

bilanț complet
Cifră de afaceri
2.824.584
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
31.770
Active imobilizate
1.231.206
Active circulante
112.526
Capitaluri proprii
1.311.962
Venituri totale
2.965.976
Cheltuieli totale
2.648.936
Stocuri
—
Creanțe
30.219
Casă și conturi la bănci
82.307
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

bilanț complet
Cifră de afaceri
1.522.989
Rezultat net
0
Angajați
1
Datorii
39.456
Active imobilizate
920.351
Active circulante
144.815
Capitaluri proprii
1.025.710
Venituri totale
1.609.015
Cheltuieli totale
1.532.819
Stocuri
—
Creanțe
86.952
Casă și conturi la bănci
57.863
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2018-12-03 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
40247558
Număr de înregistrare
J24/2060/2018
Înmatriculare
3 decembrie 2018
EUID
ROONRC.J24/2060/2018
Formă juridică
SRL
Sediu social
SĂLSIG 26 Sat Sălsig, Comuna Sălsig Maramureş · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
SĂLSIG 26 Sălsig MARAMUREŞ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
3 decembrie 2018
Înregistrare fiscală
21 iulie 2024

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
VĂLEAN ADINA-EMILIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ZIAN EXPO PROD S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 03.12.2018
Înregistrare fiscală
4 decembrie 2018
Număr registrul comerțului
J24/2060/2018
Cod CAEN
141
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Maramureş

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. MARAMUREŞ, SAT SĂLSIG COM. SĂLSIG, SĂLSIG, NR.26
Cod poștal fiscal
437300
Strada sediului
SĂLSIG
Numărul sediului
26
Localitatea sediului
Sat Sălsig Com. Sălsig
Județul sediului
MARAMUREŞ
Codul poștal al sediului
437300
Strada domiciliului fiscal
SĂLSIG
Numărul domiciliului fiscal
26
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Sălsig Com. Sălsig
Județul domiciliului fiscal
MARAMUREŞ
Cod poștal domiciliu fiscal
437300

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
1 iunie 2019
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

8 activități autorizate

CAEN 0141 Rev. 2Creșterea bovinelor de lapte

CAEN 0142 Rev. 2Creșterea altor bovine

CAEN 0150 Rev. 2Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)

CAEN 0162 Rev. 2Activități auxiliare pentru creșterea animalelor

CAEN 4611 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu materii prime agricole, animale vii, materii prime textile și cu semifabricate

CAEN 4623 Rev. 2Comerț cu ridicata al animalelor vii

CAEN 4632 Rev. 2Comerț cu ridicata al cărnii și produselor din carne

CAEN 4941 Rev. 2Transporturi rutiere de mărfuri

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul MaramureşSat Sălsig, Comuna SălsigCAEN 0141
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI