Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ZINCOFABER EAST EUROPE SRL

ZINCOFABER EAST EUROPE SRL

CUI 30751484 · SRL· Municipiul Bacău· Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

radiatăONRC · 2026-09-03

Activitatea sau existența firmei este afectatăradiatăVezi contextul →
01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ZINCOFABER EAST EUROPE SRL are sediul în Municipiul Bacău și raportează activitatea activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2022.

Activitatea sau existența firmei este afectatăNecesită verificare

radiată

ONRC · 2026-09-03
Datoriile au scăzut-97%

Datoriile raportate sunt 1,5 K lei în 2022, față de 48,7 K lei în 2021. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2022

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
54/ 100
Atenție ridicată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2022—Fără an comparabil2020: 462.3542021: 512.319
Rezultat net 2022-10,9 K lei+99,2% față de anul anterior2020: -18.9702021: -1.389.0982022: -10.874
Angajați 2022—Fără an comparabil
Capitaluri proprii 20222,8 mil. lei-0,4% față de anul anterior2020: 4.191.0562021: 2.801.9582022: 2.791.084
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0256 K512 K2020: 462,4 K lei462,4 K20202021: 512,3 K lei512,3 K2021—2022

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-271,1%-124,4%22,4%Mediana sectorului (2022): 22,4% · n=4412020: -4,1%-4,1%20202021: -271,1%-271,1%20212022

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2022 comparat cu 2021
Capitaluri proprii2,8 mil. lei-0,4% față de anul anterior
Datorii1,5 K lei-97% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202020212022Ultima variație
Cifră de afaceri462,4 K lei512,3 K lei—Fără an comparabil
Rezultat net-19 K lei-1,4 mil. lei-10,9 K lei+99,2% față de anul anterior
Capitaluri proprii4,2 mil. lei2,8 mil. lei2,8 mil. lei-0,4% față de anul anterior
Datorii5,1 K lei48,7 K lei1,5 K lei-97% față de anul anterior
Creanțe68,8 K lei1,4 mil. lei4,3 K lei-99,7% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2022Sector 2022Firma 2021Sector 2021
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri—22,4%n=441-271,1%21,3%n=400
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)—22,8%n=44298,3%21%n=407
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)—52,2%n=4421,7%43,6%n=407
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)—54,3%n=4420%56,6%n=407
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)—3,4%n=441-48,7%0,3%n=407
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-0,4%38,1%n=386-49,6%27,8%n=350
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1.895,72×0,81×n=59158,55×0,88×n=549
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 360—102,5 zilen=3851.016,98 zile117,58 zilen=344
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360—31,74 zilen=2250 zile29,43 zilen=199

Istoric financiar complet · 3 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-10.874
Angajați
—
Datorii
1.473
Active imobilizate
—
Active circulante
2.792.400
Capitaluri proprii
2.791.084
Venituri totale
72.307
Cheltuieli totale
83.181
Stocuri
—
Creanțe
4.296
Casă și conturi la bănci
2.788.104
Cheltuieli în avans
157
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.702.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
512.319
Rezultat net
-1.389.098
Angajați
—
Datorii
48.682
Active imobilizate
0
Active circulante
2.850.518
Capitaluri proprii
2.801.958
Venituri totale
1.946.930
Cheltuieli totale
3.278.014
Stocuri
0
Creanțe
1.447.275
Casă și conturi la bănci
1.403.243
Cheltuieli în avans
122
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.702.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
462.354
Rezultat net
-18.970
Angajați
—
Datorii
5.070
Active imobilizate
3.254.737
Active circulante
941.133
Capitaluri proprii
4.191.056
Venituri totale
481.693
Cheltuieli totale
487.416
Stocuri
—
Creanțe
68.827
Casă și conturi la bănci
872.306
Cheltuieli în avans
256
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
4.702.700
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

54/ 100Atenție ridicată
3semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-10-25; reactivare la 2023-01-09. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-01-09
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022

Starea verificărilor

ONRCradiată2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 1 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2023-08-28Sursa bilanțului 2022Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Activitatea sau existența firmei este afectată

radiată

ONRC · 2026-09-03T09:50:03.316945
Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2022-10-25; reactivare la 2023-01-09. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2023-01-09
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2022 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2022
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF indisponibilă · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2022.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
30751484
Număr de înregistrare
J4/1008/2012
Înmatriculare
5 octombrie 2012
EUID
ROONRC.J4/1008/2012
Formă juridică
SRL
Sediu social
CHIMIEI 2 Municipiul Bacău Bacău · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
—
TVA
Necunoscut

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

lichidator
LICHIDATOR INSTANT - EXPERT SPRL
reprezentant al persoanei juridice
GALAI VIOLETA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ZINCOFABER EAST EUROPE SRL
Stare de înregistrare
RADIERE din data 19.10.2023
Înregistrare fiscală
5 octombrie 2012
Număr registrul comerțului
J04/1008/2012
Cod CAEN
2561
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT STRAIN
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Bacău

Contact și adrese

Telefon
0729998100 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. BACĂU, MUN. BACĂU, STR. CHIMIEI, NR.2
Cod poștal fiscal
600286
Strada sediului
Str. Chimiei
Numărul sediului
2
Localitatea sediului
Mun. Bacău
Județul sediului
BACĂU
Codul poștal al sediului
600286
Strada domiciliului fiscal
Str. Chimiei
Numărul domiciliului fiscal
2
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Bacău
Județul domiciliului fiscal
BACĂU
Cod poștal domiciliu fiscal
600286

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
12 noiembrie 2012
TVA până la
25 octombrie 2022
Anulare operată la
25 octombrie 2022
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata din oficiu, potrivit dispozitiilor Art.316 alin.(11) lit.a) din Legea nr.227/2015 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
TVA la încasare de la
1 aprilie 2013
TVA la încasare până la
25 octombrie 2022
Actualizare TVA la încasare
25 octombrie 2022
Publicare TVA la încasare
26 octombrie 2022
Tip act TVA la încasare
Radiere
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
25 octombrie 2022
Reactivare
9 ianuarie 2023
Publicarea deciziei
25 octombrie 2022

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

2 activități autorizate

CAEN 2561 Rev. 2Tratarea și acoperirea metalelor

CAEN 7739 Rev. 2Activități de închiriere și leasing cu alte mașini, echipamente și bunuri tangibile n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2022.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20222023-08-28—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul BacăuMunicipiul BacăuCAEN 7739
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI