Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ZL MANUFACTURA SRL

ZL MANUFACTURA SRL

CUI 29843932 · SRL· Municipiul Cluj-Napoca

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ZL MANUFACTURA SRL are sediul în Municipiul Cluj-Napoca. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+25,1%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 106,1 K lei, față de 84,8 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut8,6%

Marja netă calculată este 8,6% în 2025, față de 0,7% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Creanțe în creștere+256,9%

Soldul creanțelor a crescut față de 2024. Bilanțul nu arată dacă facturile sunt restante sau dacă au fost încasate ulterior.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
0/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 4/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025106,1 K lei+25,1% față de anul anterior2020: 55.7492021: 64.9632022: 83.4582023: 96.0602024: 84.7672025: 106.084
Rezultat net 20259,2 K lei+1.461% față de anul anterior2020: 2.9412021: 3.2872022: 5.0652023: 8502024: 5872025: 9.163
Angajați 20251+0% față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202523,1 K lei+65,7% față de anul anterior2020: 4.1572021: 7.4442022: 12.5092023: 13.3592024: 13.9462025: 23.109
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate053 K106 K2020: 55,7 K lei55,7 K20202021: 65 K lei65 K20212022: 83,5 K lei83,5 K20222023: 96,1 K lei96,1 K20232024: 84,8 K lei84,8 K20242025: 106,1 K lei106,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri0%4,3%8,6%Mediana sectorului (2025): 2,9% · n=1132020: 5,3%5,3%20202021: 5,1%5,1%20212022: 6,1%6,1%20222023: 0,9%0,9%20232024: 0,7%0,7%20242025: 8,6%8,6%2025

Cifra de afaceri: +25,1% față de anul anterior. Marja netă: 8,6%. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii23,1 K lei+65,7% față de anul anterior
Datorii116,6 K lei+4,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri96,1 K lei84,8 K lei106,1 K lei+25,1% față de anul anterior
Rezultat net850 lei587 lei9,2 K lei+1.461% față de anul anterior
Capitaluri proprii13,4 K lei13,9 K lei23,1 K lei+65,7% față de anul anterior
Datorii115,2 K lei111,5 K lei116,6 K lei+4,6% față de anul anterior
Creanțe8,2 K lei7,3 K lei26,1 K lei+256,9% față de anul anterior
Angajați111+0% față de anul anterior

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Marjă netărezultat net / cifra de afaceri8,6%2,9%n=1130,7%5,6%n=133
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)16,5%8,1%n=11511,1%24,6%n=126
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)83,5%81,7%n=11588,9%70,3%n=126
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)7,5%21%n=1154,5%19,4%n=126
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)6,6%0%n=1150,5%2,1%n=126
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive39,7%5,5%n=914,2%13,5%n=102
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii1,11×0,79×n=1601,07×0,76×n=182
Durata creanțelorcreanțe / cifra de afaceri × 36088,43 zile71,57 zilen=11031 zile62,91 zilen=124
Durata stocurilorstocuri / cifra de afaceri × 360253,25 zile95,64 zilen=100354,28 zile101,86 zilen=110
Cifră de afaceri per angajatcifra de afaceri / numărul mediu de angajați106.084 lei215.981 lein=7084.767 lei208.409 lein=85

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
106.084
Rezultat net
9.163
Angajați
1
Datorii
116.593
Active imobilizate
10.474
Active circulante
129.228
Capitaluri proprii
23.109
Venituri totale
70.803
Cheltuieli totale
59.592
Stocuri
74.627
Creanțe
26.057
Casă și conturi la bănci
28.544
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.767
Rezultat net
587
Angajați
1
Datorii
111.505
Active imobilizate
5.683
Active circulante
119.768
Capitaluri proprii
13.946
Venituri totale
93.674
Cheltuieli totale
92.885
Stocuri
83.420
Creanțe
7.300
Casă și conturi la bănci
29.048
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
96.060
Rezultat net
850
Angajați
1
Datorii
115.220
Active imobilizate
7.549
Active circulante
120.432
Capitaluri proprii
13.359
Venituri totale
74.863
Cheltuieli totale
73.817
Stocuri
85.280
Creanțe
8.236
Casă și conturi la bănci
26.916
Cheltuieli în avans
598
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
83.458
Rezultat net
5.065
Angajați
1
Datorii
123.063
Active imobilizate
11.883
Active circulante
121.655
Capitaluri proprii
12.509
Venituri totale
116.906
Cheltuieli totale
109.713
Stocuri
86.876
Creanțe
25.888
Casă și conturi la bănci
8.891
Cheltuieli în avans
2.034
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
64.963
Rezultat net
3.287
Angajați
1
Datorii
109.823
Active imobilizate
18.763
Active circulante
95.033
Capitaluri proprii
7.444
Venituri totale
60.864
Cheltuieli totale
55.848
Stocuri
64.242
Creanțe
7.791
Casă și conturi la bănci
23.000
Cheltuieli în avans
3.471
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
55.749
Rezultat net
2.941
Angajați
1
Datorii
108.921
Active imobilizate
25.643
Active circulante
87.435
Capitaluri proprii
4.157
Venituri totale
70.740
Cheltuieli totale
66.186
Stocuri
54.835
Creanțe
29.448
Casă și conturi la bănci
3.152
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

0/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
0semnale de urmărit · 0 context
4/ 6verificări disponibile

De urmărit

Nu sunt semnale din regulile afișate în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeNeverificat—

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 0 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Nu apar semnalele de mai sus în datele disponibile. Acest lucru nu confirmă absența riscului.

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2012-03-01 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Datele acestei firme sunt în curs de colectare automată.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
29843932
Număr de înregistrare
J2012000515123
Înmatriculare
1 martie 2012
EUID
ROONRC.J2012000515123
Formă juridică
SRL
Sediu social
PLOPILOR 34-36 L6 Municipiul Cluj-Napoca Cluj · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Str PLOPILOR 34-36 Cluj-Napoca CLUJ · Firme la aceeași adresă
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
1 martie 2012
Înregistrare fiscală
17 februarie 2026
Telefon
+40364801865 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
MOLNÁR LAVINIA MARIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ZL MANUFACTURA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 01.03.2012
Înregistrare fiscală
1 martie 2012
Număr registrul comerțului
J2012000515123
Cod CAEN
2041
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Cluj

Contact și adrese

Telefon
+40364801865 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. CLUJ, MUN. CLUJ-NAPOCA, STR. PLOPILOR, NR.34-36, BL.L6, AP.20
Strada sediului
Str. Plopilor
Numărul sediului
34-36
Localitatea sediului
Mun. Cluj-Napoca
Județul sediului
CLUJ
Strada domiciliului fiscal
Str. Plopilor
Numărul domiciliului fiscal
34-36
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Cluj-Napoca
Județul domiciliului fiscal
CLUJ

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
12 aprilie 2012
TVA la încasare
Da
TVA la încasare de la
1 ianuarie 2013
Actualizare TVA la încasare
27 decembrie 2012
Publicare TVA la încasare
28 decembrie 2012
Tip act TVA la încasare
Inregistrare
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 2041 Rev. 3Fabricarea săpunurilor, detergenților și a produselor de întreținere

CAEN 2042 Rev. 3Fabricarea parfumurilor și a produselor cosmetice (de toaletă)

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4791 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu amănuntul nespecializat

CAEN 8292 Rev. 3Activități de ambalare

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume——Neverificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul ClujMunicipiul Cluj-NapocaCAEN 2041
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI