Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ZSOFIA SRL

ZSOFIA SRL

CUI 21908548 · SRL· Municipiul Sfântu Gheorghe

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Vânzări în creștere. Marjă în creștere.

ZSOFIA SRL are sediul în Municipiul Sfântu Gheorghe. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Cifra de afaceri a crescut+26,4%

Cifra de afaceri raportată pentru 2025 este 123,1 K lei, față de 97,4 K lei în 2024.

Bilanț 2025
Marja netă a crescut-1,1%

Marja netă calculată este -1,1% în 2025, față de -6,8% în 2024.

Calcul din bilanț 2025
Datoriile au crescut+15,9%

Datoriile raportate sunt 4,8 K lei în 2025, față de 4,1 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
24/ 100
Atenție moderată
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025123,1 K lei+26,4% față de anul anterior2020: 67.8012021: 66.1662022: 84.0512023: 90.5632024: 97.4262025: 123.101
Rezultat net 2025-1,4 K leiPierdere redusă cu 78,8%2020: 6.6672021: -1.3142022: 10.2592023: 1.6872024: -6.6632025: -1.414
Angajați 20251Neschimbat față de anul anterior2020: 12021: 12022: 12023: 12024: 12025: 1
Capitaluri proprii 202523,8 K lei-5,6% față de anul anterior2020: 21.2262021: 19.9122022: 30.1712023: 31.8572024: 25.1932025: 23.779
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Bilanțul entității juridice · 2025 · raportare simplificată · valori nominale în lei

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate062 K123 K2020: 67,8 K lei67,8 K20202021: 66,2 K lei66,2 K20212022: 84,1 K lei84,1 K20222023: 90,6 K lei90,6 K20232024: 97,4 K lei97,4 K20242025: 123,1 K lei123,1 K2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-6,8%2,7%12,2%2020: 9,8%9,8%20202021: -2%-2%20212022: 12,2%12,2%20222023: 1,9%1,9%20232024: -6,8%-6,8%20242025: -1,1%-1,1%2025Reper 2025: mediana sectorului 2,9% · n=2.388

Cifra de afaceri: +26,4% față de anul anterior.Marjă netă -1,1% · +5,7 pp față de 2024

Capital, datorii și lichidități

Solduri la 31 decembrie · barele se compară doar în cadrul fiecărui indicator

Capitaluri proprii

202425,2 K lei
202523,8 K lei

Datorii raportate

20244,1 K lei
20254,8 K lei

Disponibilități bănești

20248,8 K lei
202511,9 K lei

Capital de lucru net

2024—
2025—

Capital de lucru net = active circulante − datorii sub un an. Provizioane 2025: —, separat de datorii. Profitul și soldul de numerar nu măsoară fluxul de numerar operațional.

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri90,6 K lei97,4 K lei123,1 K lei+26,4% față de anul anterior
Rezultat net1,7 K lei-6,7 K lei-1,4 K leiPierdere redusă cu 78,8%
Capitaluri proprii31,9 K lei25,2 K lei23,8 K lei-5,6% față de anul anterior
Datorii8,9 K lei4,1 K lei4,8 K lei+15,9% față de anul anterior
Creanțe3,2 K lei3,6 K lei3,2 K lei-10,6% față de anul anterior
Angajați111Neschimbat față de anul anterior

Indicatori financiari · comparație

2025 / 2024

A+B = active imobilizate + circulante, fără cheltuieli în avans. Datoriile nu includ provizioanele. Randamentele folosesc soldurile de la sfârșitul anului.

Profitabilitate și productivitate

Indicator20252024
Marjă netă-1,1%-6,8%
Rezultat net / cifra de afaceri

Mediana sectorului: 2025: 2,9% (n=2.388) · 2024: 1,9% (n=1.287)

Rezultat / active (A+B)-5%-22,7%
Rezultat net / active la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 3,9% (n=1.575) · 2024: 0,9% (n=633)

Rezultat / capitaluri proprii-5,9%-26,4%
Rezultat net / capitaluri proprii pozitive la sfârșitul anului

Mediana sectorului: 2025: 26% (n=1.729) · 2024: 12,8% (n=837)

Vânzări per angajat123.101 lei97.426 lei
Cifra de afaceri / numărul mediu de angajați

Mediana sectorului: 2025: 267.504 lei (n=1.576) · 2024: 134.102 lei (n=742)

Capital și îndatorare

Indicator20252024
Capitaluri proprii / active (A+B)83,3%85,9%
Capitaluri proprii / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 23,3% (n=1.575) · 2024: 14,8% (n=633)

Datorii / active (A+B)16,7%14,1%
Datorii raportate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 76,1% (n=1.575) · 2024: 85,9% (n=633)

Ponderea activelor imobilizate1,4%3,1%
Active imobilizate / (active imobilizate + circulante)

Mediana sectorului: 2025: 15,1% (n=1.575) · 2024: 8,2% (n=633)

Active circulante / datorii totale5,88×6,88×
Reper de acoperire; nu este lichiditate curentă

Mediana sectorului: 2025: 1,01× (n=2.715) · 2024: 0,84× (n=1.575)

Lichiditate și capital de lucru

Indicator20252024
Creanțe în zile de vânzări9,3 zile13,1 zile
Creanțe totale / cifra de afaceri × 360; reper, nu termen efectiv de încasare

Mediana sectorului: 2025: 15 zile (n=1.967) · 2024: 8,3 zile (n=853)

Stocuri în zile de vânzări38,3 zile59,3 zile
Stocuri / cifra de afaceri × 360; nu durata de rotație a stocurilor

Mediana sectorului: 2025: 93,1 zile (n=2.241) · 2024: 133,9 zile (n=1.211)

Mediane pentru același CAEN, an și formular; minimum 20 de valori pe indicator.

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
123.101
Rezultat net
-1.414
Angajați
1
Datorii
4.784
Active imobilizate
414
Active circulante
28.149
Capitaluri proprii
23.779
Venituri totale
123.101
Cheltuieli totale
123.346
Stocuri
13.104
Creanțe
3.178
Casă și conturi la bănci
11.867
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
97.426
Rezultat net
-6.663
Angajați
1
Datorii
4.127
Active imobilizate
914
Active circulante
28.406
Capitaluri proprii
25.193
Venituri totale
97.427
Cheltuieli totale
103.261
Stocuri
16.046
Creanțe
3.553
Casă și conturi la bănci
8.807
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.563
Rezultat net
1.687
Angajați
1
Datorii
8.897
Active imobilizate
1.414
Active circulante
39.340
Capitaluri proprii
31.857
Venituri totale
90.564
Cheltuieli totale
88.015
Stocuri
18.611
Creanțe
3.178
Casă și conturi la bănci
17.551
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
84.051
Rezultat net
10.259
Angajați
1
Datorii
2.923
Active imobilizate
1.913
Active circulante
31.181
Capitaluri proprii
30.171
Venituri totale
84.057
Cheltuieli totale
73.083
Stocuri
18.054
Creanțe
3.178
Casă și conturi la bănci
9.949
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
66.166
Rezultat net
-1.314
Angajați
1
Datorii
78.884
Active imobilizate
3.276
Active circulante
95.520
Capitaluri proprii
19.912
Venituri totale
66.912
Cheltuieli totale
68.489
Stocuri
15.880
Creanțe
3.717
Casă și conturi la bănci
75.923
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
67.801
Rezultat net
6.667
Angajați
1
Datorii
51.911
Active imobilizate
4.640
Active circulante
68.497
Capitaluri proprii
21.226
Venituri totale
70.596
Cheltuieli totale
63.566
Stocuri
10.948
Creanțe
2.446
Casă și conturi la bănci
55.103
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
400
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

24/ 100Atenție moderată
2semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-11-15; reactivare la 2019-03-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-03-18
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-11-06
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-10

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 2 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Reactivată după inactivitate fiscală

ANAF publică o perioadă de inactivitate începută la 2017-11-15; reactivare la 2019-03-18. Firma nu era marcată inactivă la ultima verificare.

ANAF · 2019-03-18
Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderiReactivări fiscale

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2007-06-11 · ANAF 2026-11-06 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-09–2026-10-10 · verificat 2026-10-10.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

2 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
21908548
Număr de înregistrare
J2007000322145
Înmatriculare
11 iunie 2007
EUID
ROONRC.J2007000322145
Formă juridică
SRL
Sediu social
Aleea PRIETENIEI 9 2 Municipiul Sfântu Gheorghe Covasna · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
Aleea PRIETENIEI 9 Sfântu Gheorghe COVASNA · Firme la aceeași adresă
TVA
Neînregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
11 iunie 2007
Înregistrare fiscală
18 februarie 2019
Telefon
0741425633 · Firme cu același număr

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
SZÉKELY GYULA
administrator
SZÉKELY ZSOFIA

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 6 noiembrie 2026; ultima verificare: 6 noiembrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ZSOFIA SRL
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 11.06.2007
Înregistrare fiscală
12 iunie 2007
Număr registrul comerțului
J2007000322145
Cod CAEN
4771
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Administraţia Judeţeană a Finanţelor Publice Covasna

Contact și adrese

Telefon
0741425633 · Firme cu același număr
Domiciliu fiscal
JUD. COVASNA, MUN. SFÂNTU GHEORGHE, ALEEA PRIETENIEI, NR.9, BL.2, SC.C, AP.2
Cod poștal fiscal
520072
Strada sediului
Aleea Prieteniei
Numărul sediului
9
Localitatea sediului
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul sediului
COVASNA
Codul poștal al sediului
520072
Strada domiciliului fiscal
Aleea Prieteniei
Numărul domiciliului fiscal
9
Localitatea domiciliului fiscal
Mun. Sfântu Gheorghe
Județul domiciliului fiscal
COVASNA
Cod poștal domiciliu fiscal
520072

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Nu
TVA de la
13 iunie 2007
TVA până la
30 iulie 2012
Motivul anulării
Anularea înregistrarii în scopuri de TVA a fost efectuata la cererea persoanei impozabile, potrivit dispozitiilor din Legea nr.571/2003 privind Codul fiscal, cu modificarile si completarile ulterioare
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu
Inactivare
15 noiembrie 2017
Reactivare
18 martie 2019
Publicarea deciziei
16 noiembrie 2017

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

22 activități autorizate

CAEN 4321 Rev. 3Lucrări de instalații electrice

CAEN 4616 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu textile, confecții din blană, încălțăminte și articole din piele

CAEN 4617 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4619 Rev. 3Intermedieri în comerțul cu produse diverse

CAEN 4622 Rev. 3Comerț cu ridicata al florilor și al plantelor

CAEN 4631 Rev. 3Comerț cu ridicata al fructelor și legumelor

CAEN 4642 Rev. 3Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei

CAEN 4711 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun

CAEN 4712 Rev. 3Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse nealimentare

CAEN 4751 Rev. 3Comerț cu amănuntul al textilelor

CAEN 4753 Rev. 3Comerț cu amănuntul al covoarelor, carpetelor, tapetelor și a altor acoperitoare de podea

CAEN 4763 Rev. 3Comerț cu amănuntul al echipamentelor sportive

CAEN 4771 Rev. 3Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei

CAEN 4772 Rev. 3Comerț cu amănuntul al încălțămintei și articolelor din piele

CAEN 4775 Rev. 3Comerț cu amănuntul al produselor cosmetice și de parfumerie

CAEN 4777 Rev. 3Comerț cu amănuntul al ceasurilor și bijuteriilor

CAEN 4778 Rev. 3Comerț cu amănuntul al altor bunuri noi

CAEN 4779 Rev. 3Comerț cu amănuntul al bunurilor de ocazie

CAEN 5210 Rev. 3Depozitări

CAEN 5224 Rev. 3Manipulări

CAEN 6820 Rev. 3închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate

CAEN 8299 Rev. 3Alte activități de servicii suport pentru întreprinderi n.c.a.

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-11-06Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-10Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul CovasnaMunicipiul Sfântu GheorgheAleea PrietenieiCAEN 4782
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI