Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Sari la conținut
DupaCUI.
Caută în toate dateleListă firmeAchiziții publiceTopuri
Caută
Meniu
FirmeAchiziții publiceTopuri
Acasă/Firme/ZUGWOOD BUCOVINA S.R.L.

ZUGWOOD BUCOVINA S.R.L.

CUI 31312436 · SRL· Sat Dornişoara, Comuna Poiana Stampei

ActivăONRC · 2026-09-03

01

Rezumat

Profilul companiei. Pierdere netă raportată.

ZUGWOOD BUCOVINA S.R.L. are sediul în Sat Dornişoara, Comuna Poiana Stampei. Ultimul bilanț disponibil este pentru 2025.

Datoriile au scăzut-97,6%

Datoriile raportate sunt 483 lei în 2025, față de 20,4 K lei în 2024. Schimbarea singură nu stabilește riscul.

Bilanț 2025

Observațiile descriu datele publicate, nu cauza schimbărilor sau o predicție.

Scor de risc · indicativ
12/ 100
Niciun semnal confirmat · date parțiale
0100

Scorul numără numai semnalele observate. 0 nu garantează lipsa riscului; datele lipsă nu adaugă puncte. Nu este rating de credit.

Verificări disponibile 5/6 · date parțiale · BPI neverificatVezi acoperirea →
Cifră de afaceri 2025—Fără an comparabil2020: 508.6252021: 90.7592022: 30.581
Rezultat net 2025-7,1 K lei+38,7% față de anul anterior2020: 71.7572021: 2.0312022: -20.2842023: -118.3202024: -11.5432025: -7.075
Angajați 2025—Fără an comparabil2020: 12021: 1
Capitaluri proprii 2025427,9 K lei-1,6% față de anul anterior2020: 584.1372021: 586.1682022: 564.8622023: 446.5422024: 434.9992025: 427.924
În acest raport
01Rezumat02Financiar03Risc și verificări04Relații și activitate05Date și surse
02

Performanță financiară

Cum evoluează activitatea și profitabilitatea

Cifră de afaceri

Lei · valori raportate0254 K509 K2020: 508,6 K lei508,6 K20202021: 90,8 K lei90,8 K20212022: 30,6 K lei30,6 K2022—2023—2024—2025

Marjă netă

Rezultat net / cifra de afaceri-66,3%-26,1%14,1%Mediana sectorului (2025): 1,5% · n=14022020: 14,1%14,1%20202021: 2,2%2,2%20212022: -66,3%-66,3%2022202320242025

Cifra de afaceri: Fără an comparabil. Marja netă: —. Valorile sunt din bilanțuri anuale.

Capital și datorii2025 comparat cu 2024
Capitaluri proprii427,9 K lei-1,6% față de anul anterior
Datorii483 lei-97,6% față de anul anterior

Bilanț pe ani

Vezi tabelul complet →
Indicator202320242025Ultima variație
Cifră de afaceri———Fără an comparabil
Rezultat net-118,3 K lei-11,5 K lei-7,1 K lei+38,7% față de anul anterior
Capitaluri proprii446,5 K lei435 K lei427,9 K lei-1,6% față de anul anterior
Datorii96,6 K lei20,4 K lei483 lei-97,6% față de anul anterior
Creanțe11,9 K lei12,1 K lei12,2 K lei+1,4% față de anul anterior
Angajați———Fără an comparabil

Repere financiare derivate

Calcule directe din rubricile bilanțului raportare simplificată. Mediana sectorului folosește firme cu același cod CAEN, an și formular și apare numai pentru minimum 20 de valori comparabile. Sunt repere descriptive, nu rating, probabilitate de insolvență sau limită de credit. Activele folosite aici sunt suma activelor imobilizate și circulante disponibile; duratele folosesc soldul de la sfârșitul anului și cifra de afaceri anuală.

IndicatorFormulaFirma 2025Sector 2025Firma 2024Sector 2024
Capitaluri proprii / activecapitaluri proprii / (active imobilizate + active circulante)99,9%28,6%n=1.48795,5%32,2%n=2.163
Datorii / activedatorii / (active imobilizate + active circulante)0,1%66%n=1.4874,5%63,4%n=2.163
Structura activeloractive imobilizate / (active imobilizate + active circulante)6%32,7%n=1.4876,4%30,3%n=2.163
Randamentul activelorrezultat net / (active imobilizate + active circulante)-1,7%0,4%n=1.486-2,5%0,1%n=2.160
Randamentul capitalurilor propriirezultat net / capitaluri proprii pozitive-1,7%3,3%n=1.271-2,7%3%n=1.845
Acoperirea datoriilor cu active circulanteactive circulante / datorii834,16×0,9×n=1.85820,93×0,97×n=2.691

Istoric financiar complet · 6 ani

Valorile sunt în lei. „—” înseamnă că informația lipsește. Profitul și pierderea folosesc o scară proprie. Formularul de raportare este indicat pentru fiecare an; unele rubrici diferă între sectoare.

2025

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-7.075
Angajați
—
Datorii
483
Active imobilizate
25.509
Active circulante
402.898
Capitaluri proprii
427.924
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
7.075
Stocuri
390.187
Creanțe
12.227
Casă și conturi la bănci
484
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2024

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-11.543
Angajați
—
Datorii
20.367
Active imobilizate
29.110
Active circulante
426.256
Capitaluri proprii
434.999
Venituri totale
0
Cheltuieli totale
11.543
Stocuri
411.886
Creanțe
12.063
Casă și conturi la bănci
2.307
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2023

raportare simplificată
Cifră de afaceri
—
Rezultat net
-118.320
Angajați
—
Datorii
96.596
Active imobilizate
42.898
Active circulante
500.240
Capitaluri proprii
446.542
Venituri totale
1
Cheltuieli totale
118.321
Stocuri
484.192
Creanțe
11.890
Casă și conturi la bănci
4.158
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2022

raportare simplificată
Cifră de afaceri
30.581
Rezultat net
-20.284
Angajați
—
Datorii
159.943
Active imobilizate
47.689
Active circulante
677.116
Capitaluri proprii
564.862
Venituri totale
29.059
Cheltuieli totale
48.599
Stocuri
644.400
Creanțe
11.288
Casă și conturi la bănci
11.888
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2021

raportare simplificată
Cifră de afaceri
90.759
Rezultat net
2.031
Angajați
1
Datorii
160.541
Active imobilizate
58.101
Active circulante
688.608
Capitaluri proprii
586.168
Venituri totale
91.959
Cheltuieli totale
87.153
Stocuri
627.944
Creanțe
8.453
Casă și conturi la bănci
42.671
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

2020

raportare simplificată
Cifră de afaceri
508.625
Rezultat net
71.757
Angajați
1
Datorii
188.644
Active imobilizate
70.391
Active circulante
702.390
Capitaluri proprii
584.137
Venituri totale
508.645
Cheltuieli totale
431.802
Stocuri
467.247
Creanțe
48.285
Casă și conturi la bănci
177.318
Cheltuieli în avans
—
Venituri în avans
—
Provizioane
—
Capital subscris vărsat
200
Datorii sub un an
—
Datorii peste un an
—

Ani disponibili: 2025, 2024, 2023, 2022, 2021, 2020. Cum citești indicatorii →

03

Risc și verificări

Ce știm, ce merită verificat și ce lipsește

12/ 100Niciun semnal confirmat · date parțiale
1semnale de urmărit · 0 context
5/ 6verificări disponibile

De urmărit

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025

Starea verificărilor

ONRCActivă2026-09-03
ANAF · inactivitateNu figurează inactivă fiscal2026-10-03
Restanțe ANAFNu apare în lista publicată2026-06-30
BPI · insolvențăNeverificat—
InstanțeFără potriviri exacte de nume2026-10-16

Absența dintr-o listă publică nu dovedește datorii zero sau lipsa altor proceduri. Potrivirile instanțelor sunt după nume și pot privi altă firmă.

Indicele indicativ adună 30 de puncte pentru fiecare semnal critic și 12 pentru fiecare semnal de atenție din regulile afișate, până la 100. Mențiunile de context și lipsa datelor nu adaugă puncte. Calitatea acoperirii este afișată separat. Vezi acoperirea →

Semnale critice 0 × 30 puncteSemnale de atenție 1 × 12 puncteAcoperire afișată separat

Repere recente din surse

2026-09-03Exportul ONRC din profilDate de registru
2026-06-11Sursa bilanțului 2025Date financiare

Verificări fiscale și juridice detaliate

Semnale de risc din date publice

Constatări verificabile, nu un scor de credit sau o predicție. Semnalăm o scădere a cifrei de afaceri de cel puțin 30% față de anul comparabil. Bilanțurile sunt anuale; stările ONRC și ANAF au date de verificare diferite.

Pierdere netă

Rezultatul net raportat pentru 2025 este negativ.

Ministerul Finanțelor · 2025
Alte firme cu pierderi

Acoperire: ONRC 2026-09-03 · evidență fiscală MF 2013-03-04 · ANAF 2026-10-03 · restanțe ANAF 2026-06-30 · conformare ANAF 2026-06-30 · categorie ANAF nepublicată pentru firmă · BPI neverificat · RNPM necolectată · bilanț 2025.

Firma nu apare în lista obligațiilor restante publicată pentru 2026-06-30. Lista are praguri legale de publicare, deci absența nu înseamnă datorii zero.

Lipsa datelor din profil nu confirmă absența datoriilor sau a procedurilor de insolvență.

Conformare fiscală publicată

Firma apare în lista ANAF pentru 2026-06-30 a contribuabililor persoane juridice fără obligații restante.

Publicarea indică faptul că declarațiile fiscale cerute au fost depuse, obligațiile principale și accesorii din trimestru au fost achitate la scadență, iar la întocmirea listei nu existau obligații bugetare restante. Situația este o observație trimestrială și nu reprezintă o garanție pentru perioadele ulterioare.

Dosare în instanță

Colectorul verifică automat ultimii cinci ani. Înregistrările verificate înaintea extinderii păstrează intervalul lor inițial până la următoarea actualizare. Potrivirea se face după numele normalizat, deoarece serviciul public nu furnizează CUI. Un dosar asociat numelui poate privi altă firmă; apariția într-un dosar nu dovedește datorie sau culpă.

Nu au fost găsite potriviri exacte de nume · 2021-10-15–2026-10-16 · verificat 2026-10-16.

Nume de administratori menționate alături de firmă

Arătăm numai dosare civile sau comerciale în care apar atât numele normalizat al firmei, cât și un nume de administrator publicat de ONRC. Coincidența numelor în același dosar nu verifică identitatea persoanei ori a firmei și nu dovedește culpă.

Nu au fost găsite mențiuni comune ale numelor în dosarele returnate pentru această firmă.

04

Relații și activitate

Cine este conectat la companie și unde apare în date publice

Persoane și relații declarate

1 calități publicate de ONRC.

Vezi identitatea și persoanele →

Achiziții publice

0 înregistrări

Rânduri publicate în care firma apare ca ofertant câștigător. Nu confirmă livrarea sau plata.

Explorează înregistrările →

Identitate, contacte și persoane

Date de identificare

CUI
31312436
Număr de înregistrare
J33/187/2013
Înmatriculare
4 martie 2013
EUID
ROONRC.J33/187/2013
Formă juridică
SRL
Sediu social
40 Sat Dornişoara, Comuna Poiana Stampei Suceava · Firme la aceeași adresă
Adresă fiscală
40 Dornişoara SUCEAVA
TVA
Înregistrată în scopuri de TVA
Tip unitate fiscală
Sediu central
Tip contribuabil
Persoană juridică (PJ)
Stare în evidența fiscală
INREGISTRAT
Data stării fiscale
4 martie 2013
Înregistrare fiscală
15 ianuarie 2026

Reprezentanți legali publicați de ONRC

Numele și calitățile provin din exportul ONRC 2026-09-03. Reprezentarea nu dovedește calitatea de asociat sau beneficiar real. Nu sunt afișate date de naștere sau adrese personale.

administrator
GHERMAN VALENȚIU-LUIGI

Date fiscale și de contact actualizate

Situație interogată pentru 3 octombrie 2026; ultima verificare: 3 octombrie 2026. Datele de înmatriculare și bilanțurile din profil sunt evidențe separate.

Identitate fiscală

Denumire în evidența fiscală
ZUGWOOD BUCOVINA S.R.L.
Stare de înregistrare
INREGISTRAT din data 04.03.2013
Înregistrare fiscală
4 martie 2013
Număr registrul comerțului
J33/187/2013
Cod CAEN
1610
Formă juridică
SOCIETATE COMERCIALĂ CU RĂSPUNDERE LIMITATĂ
Formă de organizare
PERSOANA JURIDICA
Formă de proprietate
PROPR.PRIVATA-CAPITAL PRIVAT AUTOHTON
Organ fiscal competent
Unitatea Fiscală Municipală Vatra Dornei

Contact și adrese

Domiciliu fiscal
JUD. SUCEAVA, SAT DORNIŞOARA COM. POIANA STAMPEI, NR.40
Cod poștal fiscal
727432
Numărul sediului
40
Localitatea sediului
Sat Dornişoara Com. Poiana Stampei
Județul sediului
SUCEAVA
Codul poștal al sediului
727432
Numărul domiciliului fiscal
40
Localitatea domiciliului fiscal
Sat Dornişoara Com. Poiana Stampei
Județul domiciliului fiscal
SUCEAVA
Cod poștal domiciliu fiscal
727432

TVA și facturare

Înregistrată în scopuri de TVA
Da
TVA de la
18 martie 2013
TVA la încasare
Nu
În registrul RO e-Factura
Nu
Plată defalcată TVA
Nu

Inactivitate fiscală

Inactivă fiscal
Nu

Achiziții publice

Înregistrări în care firma apare ca ofertant câștigător. Acoperire: T2 2026, T1 2026, T4 2025, T3 2025, T2 2025, T1 2025, T4 2024, T3 2024, T2 2024, T1 2024.

Nu am găsit înregistrări pentru această selecție în perioadele disponibile.

Atribuirea nu confirmă livrarea sau plata. Lipsa înregistrărilor nu înseamnă că firma nu a avut contracte publice în alte perioade.

Vezi notificările și anunțurile legate de firmă →

Activități, finanțări, sedii și alte înregistrări

Activități autorizate

Codurile includ activități secundare. Reviziile CAEN pot avea definiții diferite; sunt păstrate separat.

5 activități autorizate

CAEN 0220 Rev. 2Exploatarea forestieră

CAEN 1610 Rev. 2Tăierea și rindeluirea lemnului

CAEN 4613 Rev. 2Intermedieri în comerțul cu material lemnos și materiale de construcții

CAEN 5210 Rev. 2Depozitări

CAEN 5224 Rev. 2Manipulări

Codul principal afișat provine din raportarea financiară 2025. Revizia nu este specificată în acel export.

05

Date și surse

Perioade, ultime verificări și limitele acoperirii

SursăPerioadăData surseiUltima verificareStare
ONRCRegistrul comerțului2026-09-03—Disponibil
Ministerul Finanțelor2020–20252026-06-11—Disponibil
ANAFStare fiscală—2026-10-03Verificat
Restanțe ANAFListă publicată2026-06-30—Disponibil
BPIProceduri de insolvență——Neverificat
RNPMAvize după CUI——Neverificat
InstanțePotrivire după nume—2026-10-16Verificat
Achiziții publiceT1 2024–T2 2026——Fără înregistrări în acoperire

Datele din surse au ritmuri diferite. Data raportării, data publicării și ultima verificare nu sunt interschimbabile. „—” indică o dată indisponibilă.

Cum sunt colectate și verificate sursele →

ExploreazăJudețul SuceavaSat Dornişoara, Comuna Poiana StampeiCAEN 1610
Semnalează o neconcordanță
DupaCUI.

Date publice, mai ușor de înțeles.

Listă firmeAchiziții publiceAnunțuri și proceduriInstituții publiceLocalitățiLicențe utilitățiProiecte europeneServicii socialeGlosarCorecturiDespreAtribuiri
© 2026 DupaCUI